نماینده‌ی رسمی دانشگاه مدیترانه‌ی شرقی

telegram   telegram   telegram

 

جزیره‌ی قبرس در منطقه‌ای استراتژیک در دریای مدیترانه واقع شده است. شمال این جزیره ترکیه، شرق سوریه و جنوب آن مصر است.

کشور قبرس حدود چهل و اندی سال پیش به دلیل اختلافات داخلی به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. قسمت جنوبی این جزیره که از طریق نهادهای بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است بعنوان کشور قبرس شناخته می‌شود و قسمت شمالی نیز بنام قبرس ترک‌نشین مشهور است.

برای سفر به قبرس ترک‌نشین باید از طریق یکی از بنادر هوایی یا دریایی ترکیه به این منطقه سفر کنید و پرواز مستقیمی از ایران وجود ندارد.

هموطنان ایرانی معمولا بصورت ترانزیت از یکی از فرودگاه‌های آنکار و یا استانبول به این منطقه سفر می‌کنند و هموطنانی هم که امکان دسترسی راحت‌تر به مرز زمینی را دارند معمولا با هزینه‌ی خیلی کمتری از طریق شهر وان ترکیه با پروازهای ترانزیت مشابهی خود را به قبرس ترک‌نشین می‌رسانند.

آب و هوای آن معتدل مدیترانه‌ای است با تابستان‌هایی نسبتا گرم. باران بیشتر در فصل‌های زمستان و بهار می‌بارد و فقط در ارتفاعات به ندرت می‌توان شاهد بارش برف بود ولی از سوز سرمای آن نمی‌شود غافل شد.

قسمت ترک‌نشین قبرس دارای چهار شهر اصلی می‌باشد که به ترتیب اهمیت می‌توان از شهرهای لِفکوُشا (پایتخت)، گیرنه، ماگُسا (فاماگوستا) و گوُزل يورد نام برد.

شهر ماگوسا قبل از اختلافات منطقه‌ای یکی از معروف‌ترین و زیباترین شهرهای کشور قبرس بوده و بنا به شنیده‌ها از مردم بومی به «بیروت کوچک» مشهور و بنا به تصاویر موجود تفرجگاه توریستی بسیاری از کشورهای اروپایی، آسیایی و همینطور آمریکا بوده‌است.

 

Cyprus

ما مداوم پیگیر درخواست‌های شما خواهیم بود!

از اینکه به ما اطمینان دارید متشکریم و آرزوی موفقیت برایتان داریم.
T-TAR
© ۲۰۱۵ کلیه‌ی حقوق این سایت متعلق به T-TAR می‌باشد.